Félig liziméter és a környezetirányítási rendszer (KIR) kapcsolata a mezõgazdaság és az ipar területén

cikkek marketing pályázat tanúsítás adatbank kapcsolat Ajánlatkérés
E-mail:
Jelszó:
Kulcsszó:
Hírek, információk, tanácsok Vállalkozásod fejlesztéséhez!
Neve:
Email:

 Az ISO 9001 és a minÅ‘ségirányítási alapelvek várható változásai

Az új ISO 9001 szabvány várhatóan 2015-ben jelenik meg a következő menetrend szerint:

2013. június: a CD (Committee Draft: bizottsági tervezet) szavazásra bocsátása,
2014. április: a DIS (Draft International Standard: nemzetközi szabvány tervezete) szavazásra bocsátása,
2015. július: az FDIS (Final Draft International Standard: nemzetközi szabvány végső tervezete) szavazásra bocsátása,
2015. szeptember: a nemzetközi szabvány kiadása (ISO 9001:2015).

Előző Vissza a cikkek listájához

Félig liziméter és a környezetirányítási rendszer (KIR) kapcsolata a mezõgazdaság és az ipar területén

2008-03-11


Cikk ajánlása Mondja el véleményét Cikk myomtatása

A liziméter telepeken végzett talajfeltárási, talajvizsgálati, különbözõ vízmintavételezési eljárások és berendezések nem alkalmasak a talajban történõ szivárgási és beszivárgási jelenségek folyamatának, továbbá a szivárgással közvetített anyagok mennyiségi és minõségi idõbeli folyamatos változásának az észlelésére. A félig liziméter (hidrogeológiai beszivárgásmérõ-mintavételezõ berendezés) lehetõséget ad a bolygatatlan talaj vizsgálatára.

A STandard-Team Kft által forgalmazott és telepített berendezés lehetõvé teszi szabad területen is a folyamatos mérést. Alkalmas a talajokban természetes módon lejátszódó szivárgási és beszivárgási folyamatok é;szlelésére, illetve e folyamatok eredményeképpen a szivárgással vagy beszivárgással közvetített anyagok folyamatos csapdá;ba ejtésére. Alkalmas rendszeres idõközönkénti begyûjtött anyagok kinyerésére, mintavételezésére, mérésére, vagyis a szivárgó anyagok mennyiségi és minõségi idõbeli folyamatos változásának észlelésére. Ezért alkalmas a környezetirányítási rendszerben (ISO14001) végrehajtni kívánt talajvizsgálatok elvégzésére. További elõnye az eddig alkalmazott talajvizsgálati módszerekkel szemben, hogy a méréseket nem pontszerû mérésenként végzi, hanem egy nagyobb talajszelvény szennyezettségi állapotáról tudunk vele képet kapni. Ennek a berendezésnek a segítségével a meglehetõsen bonyolult talajvizsgálati módszereket a jóval egyszerûbb vízvizsgálati módszerekre lehet visszavezetni.

 

 

A berendezés bolygatatlan talajszelvény alá illesztett mérõtestének felsõ tartálya felülrõl fedetlen. A felsõ tartályban kavicságy van elhelyezve, amely pontosan a bolygatatlan talajtest alá simul. Ez a közvetlen érintkezés biztosítja azt, hogy a talajtestben természetes módon lejátszódó szivár;si és beszivárgási folyamatokról, ennek eredményeként bekövetkezõ anyagmozgásokról valóságos mérési eredményeket, a lejátszódó folyamatokat objektíven jellemzõ adatokat kapjunk.

 

 

A beszivárgásmérõ-mintavételezõ berendezés (Félig liziméter) kialakítása másrészt azon felismerésen alapult, hogy ha mérõtest felsõ tartályát perforált, szûrõbetéttel védett fenéklemezzel látjuk el, akkor a szivárgó anyagok gravitációs úton az alsó tartályba jutnak a mérést amúgy zavaró talajszemcsék bemosódása nélkül.

 

 

Az objektív mérési adatok nyeréséhez fontos kitétel az, hogy az alsó tartálynak mérethûnek és alaktartónak kell lennie még a ránehezedõ talaj tömegének ellenére is. A mérethûséget és az alaktartósságot az alsó tartálynak a célszerûen, számos kísérlettel kialakított formája (kiviteli alakja) biztosítja. Az alsó tartály méretezése lehetõvé teszi a tartályba bejutott anyagok biztonságos átmeneti tárolását.

 

 

A berendezés célszerû kialakítása és használata esetén a szivárgó anyagok gyûjtése és mérése idõben egymástól elválasztható. Így a különbözõ vizsgálati helyszíneken a mérõtestek alkalmasak a talajban szivárgó anyagok folyamatos és automatikus gyûjtésére. A mérõtestek felszínre kivezetett csatlakozó csonkjaira e célra kifejlesztett pneumatikus eszközök csatlakoztathatók és velük a gyûjtõtartályban összegyûlt és meghatározott ideig tárolt talajban szivárgó anyagok kinyerhetõk, és szükség szerint a mérések a helyszínen és/vagy szaklaboratóriumban elvégezhetõk.

 

 

A berendezés tehát két egységbõl tevõdik össze: a kijelölt területen a talajban természetes úton szivárgó víz gyûjtésére és átmeneti tárolására alkalmas, talajba épített részegységbõl, valamint a minta kinyerésére szolgáló pneumatikus berendezésbõl, ami a mérõtestek számától és letelepítési módjától függõen lehet stabil helyszínre telepített és mobil. A pneumatikus vákuumszivattyú meghajtását végezheti elektromos vagy robbanó motor.

Liziméter telepítéséhez, ISO 9001, ISO 14001 rendszerkiépítéshez kérje ajánlatunkat itt!
 

 

Küldd el ismerősödnek!

Az Ön neve*
Az Ön email címe*
Ismerőse neve*
Ismerőse email címe*
Ellenőrzés*

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /var/www/clients/client1/web122/web/templates/consult/tpl.consultBlock.php on line 32
Online tanácsadás

Kérdező: aranyvirag7
Kérdés: Tisztelt Cím ! Egy IX. József Attila lakótelepi társasházban lakom. A nyílászáróim elavultak, szeretném kicseréltetni azokat, de a lakóközösség nem járul hozzá, hogy közösen fogjunk neki. A kérdésem az lenne, hogy egyedül pályázhatok - e nyílászáró cserére .
A Válasz: Itt olvasható


Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /var/www/clients/client1/web122/web/templates/dictionary/tpl.dictionaryBlock.php on line 32
Szakszótár

marketing alapstratégia

A vállalat vagy a stratégiai üzleti egységek céljainak kitűzése és azon eszközök hosszabb távra történő, tartós meghatározása, amelyek révén a marketingfunkció menedzselésével e célok megvalósíthatók.