Globális környezeti problémák 2. rész

cikkek marketing pályázat tanúsítás adatbank kapcsolat Ajánlatkérés
E-mail:
Jelszó:
Kulcsszó:
Hírek, információk, tanácsok Vállalkozásod fejlesztéséhez!
Neve:
Email:

 Az ISO 9001 és a minőségirányítási alapelvek várható változásai

Az új ISO 9001 szabvány várhatóan 2015-ben jelenik meg a következő menetrend szerint:

2013. június: a CD (Committee Draft: bizottsági tervezet) szavazásra bocsátása,
2014. április: a DIS (Draft International Standard: nemzetközi szabvány tervezete) szavazásra bocsátása,
2015. július: az FDIS (Final Draft International Standard: nemzetközi szabvány végső tervezete) szavazásra bocsátása,
2015. szeptember: a nemzetközi szabvány kiadása (ISO 9001:2015).

Előző Vissza a cikkek listájához Következő

Globális környezeti problémák 2. rész

2008-03-11


Cikk ajánlása Mondja el véleményét Cikk myomtatása

Cikkünkben a környezetünket veszélyeztetõ problémák újabb területeit járjuk körbe.

Honlapkészítés online marketing tanácsadó segítéségvel? A hatékony honlapkészítés titka az online marketing tanácsadás alapján készülõ honlap!

Kérje ajánlatunkat itt!

 Globális környezeti problémák 2. rész

Eutrofizáció, savasodás

Eutrofizáció

Az élõvizekbe bemosódott nagy mennyiségû nitrát és foszfor eredménye a túlzott alganövekedés (eutrofizáció).
A mezõgazdaság termelési eredményeinek növelése érdekében felhasznált szintetikus anyagok környezeti és egészségügyi problémák forrásává váltak. Mind a növénytermesztésben a talaj termõképességének biztosítására alkalmazott mûtrágyák, mind a hústermelés hozamnövelõ szerei, hormonkészítmények stb., mind pedig egyes háztartási vegyi anyagok. Problémát jelent az állattartásból származó hígtrágya kezelése is, mely még napjainkban is megoldatlan, emellett sok esetben a szennyvíztisztítók hatásfoka sem megfelelõ.
Ez a probléma hazánkban is jelentõs. A hazai élõvizek nagymértékû szennyezõdése miatt öntisztuló képességük csökken, tavainknál az eutrofizációs folyamatok felgyorsultak.
Az eutrofizáció megelõzését, illetve csökkentését szolgálja a Települési Szennyvízelvezetési és Szennyvíztisztítási Program (1996-2010), melynek részként már megjelent a szennyvízrendszert nem használók extra fizetési kötelezettsége.

Az élõvizekbe bemosódott nagy mennyiségû nitrát és foszfor eredménye a túlzott alganövekedés (eutrofizáció).A mezõgazdaság termelési eredményeinek növelése érdekében felhasznált szintetikus anyagok környezeti és egészségügyi problémák forrásává váltak. Mind a növénytermesztésben a talaj termõképességének biztosítására alkalmazott mûtrágyák, mind a hústermelés hozamnövelõ szerei, hormonkészítmények stb., mind pedig egyes háztartási vegyi anyagok. Problémát jelent az állattartásból származó hígtrágya kezelése is, mely még napjainkban is megoldatlan, emellett sok esetben a szennyvíztisztítók hatásfoka sem megfelelõ.Ez a probléma hazánkban is jelentõs. A hazai élõvizek nagymértékû szennyezõdése miatt öntisztuló képességük csökken, tavainknál az eutrofizációs folyamatok felgyorsultak.Az eutrofizáció megelõzését, illetve csökkentését szolgálja a Települési Szennyvízelvezetési és Szennyvíztisztítási Program (1996-2010), melynek részként már megjelent a szennyvízrendszert nem használók extra fizetési kötelezettsége.

 

Az élõvizekbe bemosódott nagy mennyiségû nitrát és foszfor eredménye a túlzott alganövekedés (eutrofizáció).A mezõgazdaság termelési eredményeinek növelése érdekében felhasznált szintetikus anyagok környezeti és egészségügyi problémák forrásává váltak. Mind a növénytermesztésben a talaj termõképességének biztosítására alkalmazott mûtrágyák, mind a hústermelés hozamnövelõ szerei, hormonkészítmények stb., mind pedig egyes háztartási vegyi anyagok. Problémát jelent az állattartásból származó hígtrágya kezelése is, mely még napjainkban is megoldatlan, emellett sok esetben a szennyvíztisztítók hatásfoka sem megfelelõ.Ez a probléma hazánkban is jelentõs. A hazai élõvizek nagymértékû szennyezõdése miatt öntisztuló képességük csökken, tavainknál az eutrofizációs folyamatok felgyorsultak.Az eutrofizáció megelõzését, illetve csökkentését szolgálja a Települési Szennyvízelvezetési és Szennyvíztisztítási Program (1996-2010), melynek ;szként már megjelent a szennyvízrendszert nem használók extra fizetési kötelezettsége.

 

Savasodás

A környezet savasodását az emberi tevékenységek során kibocsátott kén-dioxid, nitrogén-oxidok és az ammónia idézik elõ. A fosszilis tüzelõanyagok elégetésébõl kikerülve a légkör vízgõzével kén- és salétromsavat képezhetnek.
A savas ülepedés káros hatásai a vízkészletek savasodása, erdõk és növényzet károsodása, az épített környezet elemeinek korrodálása.
A károk megelõzésének irányába mutató intézkedés a tüzelõanyagok kéntartalmának csökkentését elõíró új szabványok.

Honlapkészítés online marketing tanácsadó segítéségvel? A hatékony honlapkészítés titka az online marketing tanácsadás alapján készülõ honlap!

Kérje ajánlatunkat itt!

Küldd el ismerősödnek!

Az Ön neve*
Az Ön email címe*
Ismerőse neve*
Ismerőse email címe*
Ellenőrzés*

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /var/www/clients/client1/web122/web/templates/consult/tpl.consultBlock.php on line 32
Online tanácsadás

Kérdező: aranyvirag7
Kérdés: Tisztelt Cím ! Egy IX. József Attila lakótelepi társasházban lakom. A nyílászáróim elavultak, szeretném kicseréltetni azokat, de a lakóközösség nem járul hozzá, hogy közösen fogjunk neki. A kérdésem az lenne, hogy egyedül pályázhatok - e nyílászáró cserére .
A Válasz: Itt olvasható


Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /var/www/clients/client1/web122/web/templates/dictionary/tpl.dictionaryBlock.php on line 32
Szakszótár

Benchmarking

Az a folyamat, amikor a vállalat üzleti folyamatait más vezető vállalatok hasonló adataival hasonlítják és mérik össze, hogy meghatározzák, azt a legjobb gyakorlatot, amit követni érdemes.