Az ISO 9001 és a minőségirányítási alapelvek várható változásai
Az új ISO 9001 szabvány várhatóan 2015-ben jelenik meg a következő menetrend szerint:
2013. június: a CD (Committee Draft: bizottsági tervezet) szavazásra bocsátása,
2014. április: a DIS (Draft International Standard: nemzetközi szabvány tervezete) szavazásra bocsátása,
2015. július: az FDIS (Final Draft International Standard: nemzetközi szabvány végső tervezete) szavazásra bocsátása,
2015. szeptember: a nemzetközi szabvány kiadása (ISO 9001:2015).
Előző | Vissza a cikkek listájához | Következő |
A flash legmegfelelőbb használata
2008-06-18Szerző: Gyánó Péter
Alkalomról alkalomra megkérdeznek minket a webmaster csapatot, hogy hogyan használják az Adobe Flash-t. Ezért úgy gondolom érdemes írni néhány gondolatot a kereső szempontok figyelembevételéről, ha Flash-alapú oldalban gondolkodik valaki.
A Flash alapvetően
Mint a legtöbben tudjátok, a Flash alapvetően egy megjelenítési eszköz, melyre a Google robotjának nincs rálátása. A Google robot be tudja olvasni a Flasht valamilyen szinten, megtalálja benne a szövegeket és a linkeket, de a struktúráját és felépítését nem tudja értelmezni.
Sőt, általában a szövegek is nagyon sokszor grafikai elemek, melyeket a Google robot nem tud feldolgozni, így hasznos információk teljes egészében elvesznek. Ez azt jelenti, ha a Flash még be is kerül az index listánkba, linkjei, szöveges tartalmai többé-kevésbé elvesznek. Ennél még az is rosszabb, hogy a többi kereső robot közül nem mind tudja a Flash fájlokat feldolgozni.
Akkor mit tehet egy becsületes designer? Igazából a felhasználóknak ugyanazt a tartalmat kellene felmutatni, mint amit a Google robot lát. Ha nem így teszünk, akkor az oldalad gyanússá válhat a kereső algoritmusunknak. Ez az egyszerű szabály sok esetre megoldás, pl. ha az oldalon JavaScriptes átirányítás, vagy rejtett szövegek, vagy „háttérajtók” vannak.
Összegyűjtöttünk néhány gyakorlati megoldást:
- Flasht csak ott használj, ahol az szükséges. Nagyon sok Média tartalmú oldal használ flasht – mint a Google YouTube-ja is, de a navigálás és a szöveg megjelenítése az HTML alapú. Az is szóba jöhet, hogy csak a kezdő oldalon használunk Flash-t. De ha az oldalt Google robot érzékeny oldalként készítjük, akkor az olvasók táborának szélesebb köre tudja majd elérni. Ráadásul az oldalon navigálva, több helyen is elhelyezhetünk könyvjelzőket.
- sIFR: némely oldal olyan Flasht használ, melynek hatására fejléc és szöveges tartalmak vannak HTML-ként mellékelve. Ez sIFR technológia.
- Nem Flash verzió: ez is gyakran elterjedt megoldás, hogy a kezdő oldalon bemutatunk egy flasht, és kiteszünk egy linket a HTML-es változatról. Így az oldal mélységeiben átjárható lesz
Küldd el ismerősödnek!
Kapcsolódó tartalom a Vállalkozás fejlesztési portálon:
Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /var/www/clients/client1/web122/web/templates/consult/tpl.consultBlock.php on line 32
Kérdező: aranyvirag7 Kérdés: Tisztelt Cím ! Egy IX. József Attila lakótelepi társasházban lakom. A nyílászáróim elavultak, szeretném kicseréltetni azokat, de a lakóközösség nem járul hozzá, hogy közösen fogjunk neki. A kérdésem az lenne, hogy egyedül pályázhatok - e nyílászáró cserére . A Válasz: Itt olvasható |
Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /var/www/clients/client1/web122/web/templates/dictionary/tpl.dictionaryBlock.php on line 32
szakterületi szakértõ |