Az ISO 9001 és a minőségirányítási alapelvek várható változásai
Az új ISO 9001 szabvány várhatóan 2015-ben jelenik meg a következő menetrend szerint:
2013. június: a CD (Committee Draft: bizottsági tervezet) szavazásra bocsátása,
2014. április: a DIS (Draft International Standard: nemzetközi szabvány tervezete) szavazásra bocsátása,
2015. július: az FDIS (Final Draft International Standard: nemzetközi szabvány végső tervezete) szavazásra bocsátása,
2015. szeptember: a nemzetközi szabvány kiadása (ISO 9001:2015).
Előző | Vissza a cikkek listájához | Következő |
WiFi biztonsági tippek otthonra, kis irodába!
2008-11-06Szerző: Nagy István
Egyrészt mert kényelmes és beállítása nem okoz nagy problémát. Azonban arra
figyelnünk kell, hogy illetéktelenek ne férjenek hozzá a belső adatainkhoz, és ne
használják böngészéshez az internet előfizetésünket
Anélkül hogy bármilyen előképzettségünk lenne, hálozati vagy egyéb informatikai témakörben, magunk is tudunk tenni azért, hogy megnehezítsük a behatolók dolgát.
a) SSID broadcasting
Alapértelmezésben ez be van kapcsolva a routerek, vagy AP-ok (Access Point)
beállításai között. Ez járul ahhoz hozzá, hogy a hálózatunk nevét, mindenki megtudja aki benne van az antennánk hatósugarába. Ezt kapcsoljuk ki, hiszen semmi hasznunk nem származuik ebből, egyetlen hátránya, ami talán hátrányként tekinthető azaz, hogy kézzel be kell írni minden beállításnál.
b) Jelerősség korlátozás
Egy laptoppal az adott helyiségben irodában lakásban nézzük meg mindenhol hogy milyen a vétel. Próbáljuk az AP-t olyan központi helyen elhelyezni ahonnan a helyiség minden pontjában egyenlő a jelerősség, és nem pl ablakba vagy ajtó közelébe, mivel így a szomszédunknak is "adunk" a mi internetünkből.
c) MAC cím szűrés
Legyen az USB-s hálózati adapter, vagy gépbe szerelt, alaplapra integrált hálózati eszköz, mindegyik rendelkezik egy címmel, MAC címmel. Az AP / router beállításai között lehetőségünk van beálltani hogy mely címekről fogadjuk el a kérelmet a csatlakozáshoz. Nem nyujt 100%-os biztonságot, mivel ezek a címek tetszőlegesen változtathatóak, de ezzel is teszünk a saját hálózatunk biztonságáért.
d) Gyári beállítások
Minden routernek van egy alapértelmezett felhasználói neve és jelszava. Ezt kevesen szokták megváltoztatni, pedig egy biztonságos jelszó sok kellemetlenségtől megóvhat bennünket.
e) WEP kulcs használata
Nem azt mondom hogy a legbiztonságosabb titkosítás, mert nem az, ez a legkönnyebben és leghamarabb feltörhető eljárás, de megnehezíti éppúgy a behatoló dolgát, mint a gyári jelszó megváltoztatása, a MAC cím szerinti szűrés.
Apró kis módosítások, és nem a legstabilabb biztonságot nyújtják nekünk, de egy teljesen nyílt hálózatnál mindenféleképpen hasznosabb ha elvégezzük ezen beállításokat, és kombinációjukkal megnehezítjük a rosszaakarók dolgát.
Küldd el ismerősödnek!
Kapcsolódó tartalom a Vállalkozás fejlesztési portálon:
Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /var/www/clients/client1/web122/web/templates/consult/tpl.consultBlock.php on line 32
Kérdező: aranyvirag7 Kérdés: Tisztelt Cím ! Egy IX. József Attila lakótelepi társasházban lakom. A nyílászáróim elavultak, szeretném kicseréltetni azokat, de a lakóközösség nem járul hozzá, hogy közösen fogjunk neki. A kérdésem az lenne, hogy egyedül pályázhatok - e nyílászáró cserére . A Válasz: Itt olvasható |
Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /var/www/clients/client1/web122/web/templates/dictionary/tpl.dictionaryBlock.php on line 32
Url |