Mi is az az ASP?

cikkek marketing pályázat tanúsítás adatbank kapcsolat Ajánlatkérés
E-mail:
Jelszó:
Kulcsszó:
Hírek, információk, tanácsok Vállalkozásod fejlesztéséhez!
Neve:
Email:

 Az ISO 9001 és a minőségirányítási alapelvek várható változásai

Az új ISO 9001 szabvány várhatóan 2015-ben jelenik meg a következő menetrend szerint:

2013. június: a CD (Committee Draft: bizottsági tervezet) szavazásra bocsátása,
2014. április: a DIS (Draft International Standard: nemzetközi szabvány tervezete) szavazásra bocsátása,
2015. július: az FDIS (Final Draft International Standard: nemzetközi szabvány végső tervezete) szavazásra bocsátása,
2015. szeptember: a nemzetközi szabvány kiadása (ISO 9001:2015).

Előző Vissza a cikkek listájához Következő

Az ASP

2008-12-08
Szerző: Herwerth Brigitta


Cikk ajánlása Cikk myomtatása

Az ASP egy rövidítés, mely az Active Server Page angol szavakból származik. Az elmélet már évtizedek óta létezik, de a megvalósítás, az ASP.Net Framework 1.0-ig váratott magára. A HTML kóddal szemben az ASP sokkal nagyobb lehetőséget ad a programozó számára. Felhasználási korlátai kitolódtak, így az alkalmazása nagyban segíti mind a tervezést, mind a fejlesztést. A kód úgymond újrahasználható. HTML kód esetén, az oldal frissítése, vagy POST-olás esetén újra és újra letöltődött és kiértékelődött

A mai webes tartalmak mellett ez már hatalmas adatforgalmat, és szerver erőforrást igényelne. Ezért az ASP oldalak kommunikációja a szerver felé módosult. A POST – REQUEST metódusok mellé bekerültek újabb érvényességi körrel rendelkező szekciók. Legfelső szintre került a Server object került, utána jön az Application object, Session object, Request majd a Response.

Server – Application – Session – Request – Response

Látható, hogy HTML-el szemben, a kód egy része már nem a kliens oldalon kerül feldolgozásra, hanem a szerveren. Így a már feldolgozott adatot kapja csak meg a kliens, csökkentve így az adatforgalmat.

Ez persze nem jelenti azt, hogy mentesíthetjük a kliens oldali erőforrásokat. Ez teljes mértékben a fejlesztő elképzeléseire van hagyva, hova helyezi a kiértékelést. Megeshet az, Server objectet nem is alkalmazunk.

Ebben az esetben a szerveren indul egy Application réteg, mely a beérkezett kérésre aktiválódik, és nyit egy Application szálat. Ez egészen addig él, míg rendelkezi élő szállal az alkalmazásunk. Kiértékelés itt még szerver oldalon, történik.

Session szál

A Session réteggel, lehetőségünk adódik a kliens erőforrás használatára. Ilyekor a befutó kérés feliratkozik az Alkalmazás szintre, ami erre egy Session szálat oszt. Minden egyes kliens rendelkezik egy-egy Session-el, ami a böngésző bezárásáig tart. 

Minden réteg rendelkezik egy alapértelmezett Time-Out-al, amit szabadon állíthatunk. Session esetében ez 20 perc, ami azt jelenti, hogy élő szál esetén is 20 perc Idle-time (várakozási idő) múlva megszűnik a szálunk. Ilyenkor, új kérés esetén egy teljesen új Session szálat kapunk.

Minden réteg rengeteg Property-vel rendelkezik, melyek használata növeli a kód gyorsaságát, érvényességi körét. Nem mellékesen, az információ áramlást teljes oldal újratöltés nélkül is lehetővé teszi.

Az ASP erősebb, de nem tud meglenni a HTML nélkül

Az ASP dinamikus oldalak fejlesztését teszi lehetővé. Egyéb technológiák alkalmazásával nagy mértékben növelhetjük a site lehetőségeit. CSS (Cascade Style Sheet) formázhatjuk oldalunk minden egyes Tag-ját.

Kód újrafordítás nélkül, egyetlen egy file cseréjével átalakíthatjuk az egész arculatát  a művünknek.

Az ASP igaz sokkal fejlettebb technológia mint a HTML, de mégsem élhet meg az „őse” nélkül. Fordítás után az ASP-s Tagjaink is HMTL Tagokká konvertálódnak. Így érthető, hogy minden technológia, amit támogat a HTML, azt ASP-ben is alkalmazható. .Net 2.0 FW-től kezdődően, a JS már szerves részét képezi a fejlesztő környezetnek. AFW3.5 már megvalósít AJAX-os implementációkat.
/>
A folyamatos fejlődésnek kö
szönhetően egyre korszerűbb, és kiterjedtebb technológiákat szőhetünk bele a kódunkban.
Az elkövetkező évek egyik ilyen legjelentősebb állomása a Silverlight technológia megjelenése lesz, mely a „szakértők” szerint a mostani rendszereket többségét kiszorítja eme széles világpiacról…

Küldd el ismerősödnek!

Az Ön neve*
Az Ön email címe*
Ismerőse neve*
Ismerőse email címe*
Ellenőrzés*

Kapcsolódó tartalom a Vállalkozás fejlesztési portálon:


Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /var/www/clients/client1/web122/web/templates/consult/tpl.consultBlock.php on line 32
Online tanácsadás

Kérdező: aranyvirag7
Kérdés: Tisztelt Cím ! Egy IX. József Attila lakótelepi társasházban lakom. A nyílászáróim elavultak, szeretném kicseréltetni azokat, de a lakóközösség nem járul hozzá, hogy közösen fogjunk neki. A kérdésem az lenne, hogy egyedül pályázhatok - e nyílászáró cserére .
A Válasz: Itt olvasható


Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /var/www/clients/client1/web122/web/templates/dictionary/tpl.dictionaryBlock.php on line 32
Szakszótár

az audit következtetése

az auditnak az auditcsoport által az audit céljainak és az audit valamennyi megállapításának figyelembevételével összeállított végeredménye