Megváltozott munkaképességű munkavállalók munkahelymegőrzésének

cikkek marketing pályázat tanúsítás adatbank kapcsolat Ajánlatkérés
E-mail:
Jelszó:
Kulcsszó:
Hírek, információk, tanácsok Vállalkozásod fejlesztéséhez!
Neve:
Email:

 Az ISO 9001 és a minőségirányítási alapelvek várható változásai

Az új ISO 9001 szabvány várhatóan 2015-ben jelenik meg a következő menetrend szerint:

2013. június: a CD (Committee Draft: bizottsági tervezet) szavazásra bocsátása,
2014. április: a DIS (Draft International Standard: nemzetközi szabvány tervezete) szavazásra bocsátása,
2015. július: az FDIS (Final Draft International Standard: nemzetközi szabvány végső tervezete) szavazásra bocsátása,
2015. szeptember: a nemzetközi szabvány kiadása (ISO 9001:2015).

Megváltozott munkaképességű munkavállalók munkahelymegőrzésének és tranzitfoglalkoztatásának támogatása a dotációs rendszer változásaival összefüggésben

5M-Tranzit/8831

"Megváltozott munkaképességű munkavállalók munkahelymegőrzésének és tranzitfoglalkoztatásának támogatása a dotációs rendszer változásaival összefüggésben" c. program
A pályázatok beadási határidejének későbbi időpontra történő módosítása folyamatban van!
Az Országos Foglalkoztatási Közalapítvány (OFA)
pályázatot hirdet a
„Megváltozott munkaképességű munkavállalók munkahely megőrzésének és tranzit-foglalkoztatásának támogatása
a dotációs rendszer változásával összefüggésben"
elnevezésű program megvalósítására.
 
1. A pályázati program (felhívás) hivatkozási száma és címe:
  • 5M-TRANZIT/2008-8831.
  • "Megváltozott munkaképességű munkavállalók munkahelymegőrzésének és tranzitfoglalkoztatásának támogatása a dotációs rendszer változásaival összefüggésben” program.
 
2. A program pénzügyi forrásai:
Az 5M-TRANZIT/2008-8831. program keretében 354.640.000,- forint áll rendelkezésre. A támogatásra felhasznált forrás biztosítója a Szociális és Munkaügyi Minisztérium, a forrás a Munkaerőpiaci Alapból származik. A pályázaton elnyert támogatás formája minden esetben vissza nem térítendő támogatás.
 
3. A program célja:
A programban résztvevő megváltozott munkaképességű személyek munkahelymegtartásának, illetve elsődleges munkaerőpiacon való elhelyezkedésük elősegítése. A programban megvalósuló projektek ennek megfelelően két komponensből állhatnak, melyeket egymástól függetlenül vagy együttesen kombinálva is alkalmazni lehet:
  1. Az akkreditált munkáltató által foglalkoztatott megváltozott munkaképességű személyek továbbfoglalkoztatásának támogatása, munkahelyük megtartása érdekében képzésbe vonása. Ebben a komponensben képzések támogatására és azt támogató munkaerőpiaci- és humánszolgáltatások támogatására van lehetőség.
  2. Az akkreditált munkáltató munkáltató megváltozott munkaképességű, saját szervezetében a projekt megkezdése előtt nem foglalkoztatott személyek számára képzést és 12 hónapos munkagyakorlat-szerzést biztosít, amelyeket támogató munkaerőpiaci- és humánszolgáltatásokkal egészít ki. A képzési- és munkagyakorlat-szerzési ciklust követően a pályázó az elsődleges munkaerőpiacra közvetíti ki, vagy saját szervezetén belül helyezi el a projektbe bevontakat.
 
4. A program célcsoportjai:
Azon személyek, akik munkaképessége a 176/2005. (IX.2.) kormányrendelet 2. § ha)-hj) alpontok szerint megváltozottnak tekinthető. Az egyes komponensekben a célcsoportnak meg kell felelnie további feltételeknek az alábbiak szerint:
A. A célcsoport tagjai a pályázó szervezettel munkaviszonyban állnak és őket állásvesztés fenyegeti, amely az 1. komponensben foglalt tevékenységekkel megelőzhető, illetve veszélye csökkenthető.
B. A célcsoport tagjai munkaviszonyban nem állnak, de a tervezett projekt végéig elhelyezkedni szándékoznak és ez a 2. komponensben foglalt tevékenységekkel elősegíthető.
 
5. A pályázók köre (projektet megvalósító szerveztek):
Jelen pályázati felhívás keretében pályázatot nyújthatnak be azon szervezetek, amelyek:
  • Magyarországon bejegyzett;
  • jogi személyiséggel bírnak;
  • KSH gazdálkodási forma kódja az alábbiak valamelyike: 112, 113, 114, 115, 121, 122, 125, 129, 139, 211, 212, 229, 231, 232, 233, 234, 721, 722, 724, 729
  • az illetékes munkaügyi kirendeltség által kiállított magán munkaközvetítői tevékenység nyilvántartásba vételéről szóló dokumentummal rendelkeznek;
  • a 176/2005.(IX.2.) kormányrendelet szerint akkreditációval rendelkeznek;
  • bírósági bejegyzésük 2008. április 30. előtt megtörtént.
Jelen pályázati felhívás keretében konzorciumi partner bevonása nem lehetséges.
 
6. A pályázó szervezetekre vonatkozó feltételek:
1. Amennyiben pályázatában munkagyakorlat-szerzés megvalósítását vállalja, a vállalt foglalkoztatási létszámot a vállalt időszakban folyamatosan, de legfeljebb 12 hónapon keresztül fenntartja.
2. A pályázó büntetőjogi felelőssége tudatában nyilatkozni köteles arról, hogy:
  • munkaügyi kapcsolatrendszere az Áht. 15. §-ának (9)bekezdése b) és c) pontja tekintetében rendezettnek minősül,
  • vele szemben a rendezett munkaügyi kapcsolatoknak az Áht. 15. §-ának (7) bekezdésében valamint az Áht. 15. §-a (9) bekezdésének a) pontjában meghatározott feltételei teljesülnek, azok hiánya nem jelenti a támogatás nyújtásának akadályát.
3. Amennyiben a pályázó vonatkozásában a rendezett munkaügyi kapcsolatok követelménye munkavállaló(k) foglalkoztatásának hiányában nem értelmezhető, a pályázó arról köteles nyilatkozni, hogy az Áht. rendezett munkaügyi kapcsolatokra vonatkozó rendelkezése a pályázó vonatkozásában az Áht. 15. § (2) bekezdése c) pontja alapján nem értelmezhető.
4. A pályázati dokumentáció mellékleteként csatolja:
 a célcsoport meglévő erőforrásait,- készségeit és azok fejlesztési lehetőségeit és beavatkozási igényeiről szóló igényfelmérés eredményeit;
 a fenti dokumentummal összefüggésben kidolgozva, a projekt részletes munkatervét.-
5. Amennyiben a projekt során folytatott (foglalkoztatással összefüggő) tevékenysége révén árbevételt termel, azt kizárólag a program, a foglalkoztatás költségeire fordíthatja.
6. A ’B’ komponens megvalósítása során a komponens célcsoportjába tartozó projektben résztvevőket a megvalósítás teljes időszaka alatt munkaviszonyban alkalmazza.
7. A projekt tapasztalatairól, eredményeiről az OFA Közalapítványi Irodáját folyamatosan, majd a projekt végén záró tanulmányban tájékoztatja.
8. A pályázati dokumentáció részét képező útmutatóban közzétett ajánlásokat figyelembe veszi a pályázati dokumentáció elkészítésénél és a projekt megvalósítása során.
9. Vállalja a jelen pályázati felhívás 10.1. pontjában előírt minden kötelező és egy választható biztosíték teljesítését.
10. A projekt megvalósítása alatt az OFA Közalapítványi Iroda munkatársaival együttműködik.
 
6.1. Kizáró okok
E pályázati felhívásra nem pályázhat, illetve nem részesülhet támogatásban a szervezet/pályázó az alábbi esetek bármelyikének fennállása esetén:
  • ha csődeljárás, felszámolási eljárás vagy végelszámolás alatt áll, üzletmenetét bíróság által kirendelt biztos irányítja, a tevékenységét felfüggesztették, vagy a hazai törvényekben és jogszabályokban meghatározott más, hasonló eljárás miatt ilyen vagy hasonló helyzetben van;
  • ha a tisztességes üzleti magatartási szabályok megsértéséért jogerősen elítéltek;
  • ha 30 napot meghaladó adótartozása vagy adók módjára behajtható köztartozása van, ideértve a társadalombiztosítási járulékokat is;
  • ha pályázatát formailag, vagy tartalmilag hiányosan, rossz minőségben nyújtja be;
  • ha hitelt érdemlően bebizonyosodik, hogy a pályázat szakmai, pénzügyi tartalmát érdemben befolyásoló valótlan, hamis adatot szolgáltatott a pályázat benyújtásakor;
  • ha az OFA HP/2007-7231. számú program keretében támogatott projekt megvalósításához, fejlesztéséhez igényel ismételten támogatást;
  • amennyiben szervezet a 2007. évi CLXXXI. törvény alapján nem részesülhet támogatásban.
 
7. A benyújtható projektek
7.1. Támogatható, választható tevékenységek
A projektekben megvalósított tevékenységeknek összhangban kell lennie a célcsoport körében végzett igényfelmérés eredményeivel (6. pont 4.bekezdés, 1. alpont). Az igényfelmérésben feltárt beavatkozási célok elérése érdekében az alábbi tevékenységeket valósíthatja meg, illetve ezek megvalósításával összefüggésben lévő költségekre kérhet támogatást az alább kifejtett módon:
 
’A’ KOMPONENS
TEVÉKENYSÉG
TÁMOGATÁS
1.     Akadálymentesítés: az pályázatban megjelölt foglalkoztatónál történő, akadálymentesített munkavégzéshez szükséges eszközök fejlesztése illetve új eszközök beszerzése.
100.000,- Ft egyedi beszerzési érték alatti tételekre, a költségek 85%-ig.
2.       Tárgyi eszköz beszerzés: a 7.1.1. pont alá nem tartozó, a pályázatban megjelölt foglalkoztatónál történő munkavégzéshez szükséges tárgyi- és munkaeszköz, munkaruha költségeire.
100.000,- Ft egyedi beszerzési érték alatti tételekre, a költségek 85%-ig.
3.     Belső képzés: támogatás nyújtható a projektben megvalósuló belső képzések költségeihez, ha a képzés a saját munkaszervezeten belül nem üzletszerűen szervezett képzés, és amelyen a munkáltató saját munkavállalói vesznek részt.
A megvalósítással összefüggésben felmerülő költségek 100%-ig.
4.    Külső képzés: támogatás nyújtható a projektben megvalósuló külső képzések költségeihez, ha a képzés a munkáltató szervezetétől elkülönült, a felnőttképzésről szóló 2001. évi CI. Törvény szerint akkreditált felnőttképzési intézmény közreműködésével szolgáltatási szerződés alapján valósul meg, és a képzésen a munkáltató alkalmazásában lévő megváltozott munkaképességű munkavállalók vesznek részt, és a képző intézmény a 15/2007. (IV.13.) SzMM rendelet alapján meghirdetett, pályázat alapján elnyerhető támogatásban nem részesül, valamint a képzésbe vont fogyatékkal élő felnőtt után a 2001. évi CI.tv 22.§ (5) bekezdés alapján normatív támogatást nem vehet igénybe.
A megvalósítással összefüggésben felmerülő költségek 100%-ig.
5.       Munkagyakorlat-szerzés: saját munkaszervezeten belül, legfeljebb 12 hónapon keresztül.
Támogatás kérhető a 176/2005. (IX.2.) Kr. szerinti alap akkreditációval rendelkező munkáltató kifizetett bérek és járulékok alábbiakban meghatározott részére, ha a foglalkoztatottak átlagos statisztikai létszámának legalább 40%-a, vagy abból legalább 20 fő megváltozott munkaképességű munkavállaló.
A pályázó által igényelhető támogatási összeg a 176/2005. (IX.2.) Kr. 4. § (5) bekezdésben foglalt számítás szerint az a) b) és c) pontok szerinti támogatási plafon feletti munkabéri rész 50%-a.
6.       Utógondozás és állásmegtartás: a foglalkoztatási időszak leteltével a munkahely megtartásának elősegítése.
A megvalósítással összefüggésben felmerülő költségek 100%-ig.
7.       Humánszolgáltatások: munkatanácsadás, pályatanácsadás, álláskeresési tanácsadás, rehabilitációs tanácsadás, helyi foglalkoztatási tanácsadás, munkaerőpiaci információ nyújtása, pszichológiai tanácsadás, életvezetési tanácsadás, jogsegélyszolgálat, családgondozás, szociális ügyintézés (14/2005 FMM rendelet valamint 30/2000. GM rendelet alapján).
A megvalósítással összefüggésben felmerülő költségek 100%-ig.
8.       Szociális munka: a célcsoport számára folyamatosan elérhető szupportív háttér biztosítása.
A megvalósítással összefüggésben felmerülő költségek 100%-ig.
9.       Átmeneti támogatás: az első munkahónap elején bérlet és étkezési jegy juttatása az első fizetésig terjedő időszak költségeinek áthidalására.
A megvalósítással összefüggésben felmerülő költségek 100%-ig.
10.   Menedzsment: a program megvalósításával, működtetésével kapcsolatos tevékenységek (szolgáltatás-vásárlás, foglalkoztatás, anyagköltség, eszközbeszerzés).
A megvalósítással összefüggésben felmerülő költségek 100%-ig. Az ezen, illetve opcionálisan megvalósított ’B’ komponens 13. számú tevékenységgel összefüggésben támogatott költségek összege a teljes igényelt támogatás legfeljebb 15%-át tehetik ki.
’B’ KOMPONENS
TEVÉKENYSÉG
TÁMOGATÁS
1.     Akadálymentesítés: az pályázatban megjelölt foglalkoztatónál történő, akadálymentesített munkavégzéshez szükséges eszközök fejlesztése illetve új eszközök beszerzése.
100.000,- Ft egyedi beszerzési érték alatti tételekre, a költségek 85%-ig.
2.     Tárgyi eszköz beszerzés: a 7.1.1. pont alá nem tartozó, a pályázatban megjelölt foglalkoztatónál történő munkavégzéshez szükséges tárgyi- és munkaeszköz, munkaruha költségeire.
100.000,- Ft egyedi beszerzési érték alatti tételekre, a költségek 85%-ig.
3.     Tréning: havonta legalább 2 alkalommal álláskeresési kompetenciák (önismeret, állásinterjú-modellezés, önéletrajz-írás, stb.) fejlesztésére, ismeret-felújításra vagy betanításra szolgáló tréning.
A megvalósítással összefüggésben felmerülő költségek 100%-ig.
4.     Belső képzés: támogatás nyújtható a projektben megvalósuló belső képzések költségeihez, ha a képzés a saját munkaszervezeten belül nem üzletszerűen szervezett képzés, és amelyen a munkáltató saját munkavállalói vesznek részt.
A megvalósítással összefüggésben felmerülő költségek 100%-ig.
5.     Külső képzés: támogatás nyújtható a projektben megvalósuló külső képzések költségeihez, ha a képzés a munkáltató szervezetétől elkülönült, a felnőttképzésről szóló 2001. évi CI. Törvény szerint akkreditált felnőttképzési intézmény közreműködésével szolgáltatási szerződés alapján valósul meg, és a képzésen a munkáltató alkalmazásában lévő megváltozott munkaképességű munkavállalók vesznek részt, és a képző intézmény a 15/2007. (IV.13.) SzMM rendelet alapján meghirdetett, pályázat alapján elnyerhető támogatásban nem részesül, valamint a képzésbe vont fogyatékkal élő felnőtt után a 2001. évi CI.tv 22.§ (5) bekezdés alapján normatív támogatást nem vehet igénybe.
A megvalósítással összefüggésben felmerülő költségek 100%-ig.
6.     Munkagyakorlat-szerzés: saját munkaszervezeten belül, legfeljebb 12 hónapon keresztül.
Támogatás kérhető a 176/2005. (IX.2.) Kr. szerinti alap akkreditációval rendelkező munkáltató kifizetett bérek és járulékok alábbiakban meghatározott részére, ha a foglalkoztatottak átlagos statisztikai létszámának legalább 40%-a, vagy abból legalább 20 fő megváltozott munkaképességű munkavállaló.
A pályázó által igényelhető támogatási összeg a 176/2005. (IX.2.) Kr. 4. § (5) bekezdésben foglalt számítás szerint az a) b) és c) pontok szerinti támogatási plafon feletti munkabéri rész 50%-a.
7.     Utógondozás és állásmegtartás: a foglalkoztatási időszak leteltével a munkahely megtartása, illetve ennek sikertelensége esetén újbóli elhelyezkedés elősegítése.
A megvalósítással összefüggésben felmerülő költségek 100%-ig.
8.     Humánszolgáltatások: munkatanácsadás, pályatanácsadás, álláskeresési tanácsadás, rehabilitációs tanácsadás, helyi foglalkoztatási tanácsadás, munkaerőpiaci információ nyújtása, pszichológiai tanácsadás, életvezetési tanácsadás, jogsegélyszolgálat, családgondozás, szociális ügyintézés (14/2005 FMM rendelet valamint 30/2000. GM rendelet alapján).
A megvalósítással összefüggésben felmerülő költségek 100%-ig.
9.     Szociális munka: a célcsoport számára folyamatosan elérhető szupportív háttér biztosítása.
A megvalósítással összefüggésben felmerülő költségek 100%-ig.
10. Átmeneti támogatás: az első munkahónap elején bérlet és étkezési jegy juttatása az első fizetésig terjedő időszak költségeinek áthidalására.
A megvalósítással összefüggésben felmerülő költségek 100%-ig.
11. Nyílt foglalkoztatás: munkagyakorlat-szerzési időszakon kívül (6. tevékenység), a pályázatban megjelölt munkáltatónál történő foglalkoztatás legalább 1 hónapon keresztül.
Támogatás nem kérhető, elbírálásnál előnyt jelent.
12. Álláskeresés: a bevont személy által végzett munkalehetőség-keresés a megszerzett kompetenciák segítségével, az esetmenedzser közreműködése mellett.
A megvalósítással összefüggésben felmerülő költségek 100%-ig.
13. Menedzsment: a program megvalósításával, működtetésével kapcsolatos tevékenységek (szolgáltatás-vásárlás, foglalkoztatás, anyagköltség, eszközbeszerzés).
A megvalósítással összefüggésben felmerülő költségek 100%-ig. Az ezen, illetve opcionálisan megvalósított ’A’ komponens 10. számú tevékenységgel összefüggésben támogatott költségek összege a teljes igényelt támogatás legfeljebb 15%-át tehetik ki.
 

7.2 Kötelezően megvalósítandó tevékenységek
  1. Előkészítés: Toborzás, projektben résztvevők kiválasztása, 50%-os tartalékráta képzése, esetmanager hozzárendelése, nyilatkozattétel célcsoportba tartozásról, munkaerőpiaci anamnézis felvétele, ’nulladik beszélgetés’, egyéni fejlesztési terv összeállítása, a fejlesztési tervet szolgáló tevékenységek biztosítását magába foglaló szolgáltatási szerződés megkötése.
  2. Lezárás: a célcsoport rehabilitációjának eredményességéről és tapasztalatiról – a célcsoport tagjaival együttesen – értékelő jelentést elkészítése és megküldése az OFA részére, a résztvevőkkel Total Quality Management (TQM) alapú szolgáltatásértékelő kérdőív kitöltése, valamint a tartalékcsoportba tartozók és résztvevők közt egyaránt kimeneti eredmények mérése.
7.3. Nem támogatható költségek:
• gépjármű vásárlás, bérlés, lízingelés,
• épület vásárlás, lízingelés, felújítás, építés,
• beruházás,
• konferencia, kiadvány költségei,
• a pályázó szervezet működtetésének költségei,
• biztosítéknyújtással kapcsolatosan felmerülő költségek.
 
8. A program célterülete (a program megvalósításának helyszíne):
A Magyar Köztársaság területe
 
9. A projektek megvalósításának (támogatásának) időtartama:
A támogatott projektek kezdő időpontja nem lehet 2009. március 1.-et megelőző dátum. A támogatott projektekben foglalt szakmai tevékenységeknek legfeljebb 2010. szeptember 30.-ig meg kell valósulnia. A projekt megvalósítására való felkészüléshez, így különösen a 6. pont 4. bekezdésben szereplő dokumentumok elkészítéséhez az OFA nem biztosít támogatást.
 
10. További információk a támogatásról:
  • A pályázati program megvalósítását és pénzügyi vonatkozásait az OFA programvezetője, az OFA ellenőrei ellenőrzik.
  • A jelen pályázati felhívás „A” komponens 1.; 2.; 3.; 4.; 5., 10. pontja  „B” komponens 1.; 2.; 3.; 4.; 5.; 6.; 11.; 13.; pontja alapján vállalkozások részére nyújtott támogatások csekély összegű (de minimis) támogatásnak minősülnek, amelyet kizárólag az Európai Közösséget létrehozó Szerződés 87.és 88. cikkének a de minimis támogatásokra való alkalmazásáról szóló 2006. december 15.-i 1998/2006/EK bizottsági rendelet (HL L sorozat 379/5/2006. 12. 28.) (a továbbiakban: 1998/2006/EK rendelet) szabályai alapján lehet nyújtani. A támogatásban részesülő pályázónak eleget kell tennie a 85/2004. (IV.19.) Korm.rendeletben, valamint az 1998/2006/EK rendeletben foglaltaknak.
A támogatástartalom maximális összege a támogató döntést dátumához képest megelőző hónap utolsó napján közölt MNB forint-euro középárfolyamon számított, 200.000,- euró, közúti szállításban működő vállalatok esetében 100.000,- euró összegnek megfelelő forintösszeg. A vissza nem térítendő támogatástartalom számításához lásd a 85/2004. (IV.19.) Korm.rendelet 2.sz. mellékletét. Az 1998/2006/EK bizottsági rendelet alapján de minimis támogatás nyújtható valamennyi ágazat vállalkozásai számára az alábbi kivételekkel:
a) halászati és akvakultúra ágazat (ahogyan azt a 104/2000/EK rendelet HL L 83/35. 2000. 4. 4. meghatározza) vállalkozásai;
b) az EK Szerződés I. mellékletében felsorolt mezőgazdasági termékek elsődleges termeléséhez kapcsolódó tevékenységet végző vállalkozások;
c) az EK Szerződés I. mellékletében felsorolt mezőgazdasági termékek feldolgozásával vagy marketingjével kapcsolatos tevékenységet végző vállalkozások, amennyiben:
1. a támogatás összege a piacon beszerzett vagy forgalmazott ilyen termékek ára vagy mennyisége alapján kerül rögzítésre, vagy
2. az elsődleges termelőknek való teljes vagy részleges továbbításától függ;
d) exporttal kapcsolatos tevékenységek támogatása, nevezetesen az exportált mennyiséggel, az értékesítési hálózat kialakításával és működtetésével, illetve az exporttevékenységgel összefüggésben felmerülő egyéb folyó kiadásokkal közvetlenül kapcsolatos támogatások;
e) az import áruk helyett hazai áru használatától függő támogatás;
f) a széntermeléshez kapcsolódó iparág (szén: az Egyesült Nemzetek Európai Gazdasági Bizottsága által a szén tekintetében megállapított nemzetközi kodifikációs rendszer értelmében kiváló minőségű, közepes minőségű és gyenge minőségű A és B csoportba sorolt szén) vállalkozásai;
g) szállítóeszköz megvásárlása a közúti szállítási ágazatban tevékenykedő vállalkozások esetében;
h) nehéz helyzetben lévő vállalkozások részére.
Egy vállalkozásnak bármely forrásból csekély összegű támogatási jogcímen odaítélt támogatás támogatástartalma – három pénzügyi év vonatkozásában – nem haladhatja meg a 200 000, a közúti szállítási ágazat esetében a 100 000 eurónak megfelelő forintösszeget. Minden egyes új csekély összegű (de minimis) támogatás odaítélésekor az adott pénzügyi évben, valamint az előző két pénzügyi év alatt odaítélt de minimis támogatás teljes összegét kell figyelembe venni. A de minimis (csekély összegű) támogatás ugyanazon elszámolható költségek vonatkozásában nem halmozható állami támogatással, amennyiben az így halmozott összeg meghaladná a támogatási intenzitás csoportmentességi rendeletben vagy az Európai Bizottság jóváhagyó határozatában meghatározott mértékét. A támogatás odaítélését megelőzően az érintett vállalkozás írásos vagy elektronikus formában készített nyilatkozatot köteles eljuttatni a támogatást nyújtó részére, a vállalkozás által a megelőző két pénzügyi évben és a folyamatban lévő pénzügyi évben kapott valamennyi csekély összegű (de minimis) támogatásról.
A kedvezményezett köteles a támogatással kapcsolatos okiratokat és dokumentumokat a támogatási döntés napjától számított tíz évig megőrizni.
  • Amennyiben a pályázó a program megvalósításához önerőt készpénzben ajánl fel, úgy azt a szerződéskötés idejére biztosítania kell.
  • A nyertes pályázó szerződéskötéskor köteles a 10.1. pontban megfogalmazottak figyelembe venni és a szerint eljárni.
  • A támogatás első részletének folyósítására kizárólag a Támogatási szerződés megkötésének időpontja után, mindkét fél által történt aláírását, valamint a Támogatási Szerződésben előírt biztosítékok rendelkezésre állását követően kerülhet sor.
  • Az OFA a támogatást – a Támogatási szerződésben meghatározott feltételek szerint - részletekben utalja a támogatottnak. Az OFA fenntartja a jogát arra vonatkozóan, hogy az egyes támogatási programok esetében az adott program sajátosságainak figyelembevételével eltérjen ettől.
  • A pályázó a pályázat benyújtásával egyidejűleg köteles nyilatkozni arról, hogy adó-, járulék vagy vámtartozása nincsen. Támogató döntés esetére köteles vállalni, hogy amennyiben bármely köztartozása a támogatási szerződés teljesítésének időtartama alatt keletkezik, akkor e tényt az OFA részére haladéktalanul bejelenti, egyben tudomásul veszi, hogy ebben az esetben az OFA jogosult a támogatás folyósítását a köztartozás rendezéséig felfüggeszteni. A pályázó köteles továbbá hozzájárulását adni ahhoz, hogy az OFA a fentiek igazolását – támogató döntés esetén – az egyes támogatási részletek folyósítását megelőzően közvetelenül kérje az állami, önkormányzati adóhatóságtól és a vámhatóságtól.
10.1. A támogatott szervezetnek az alábbi biztosítékok nyújtását vállalnia kell:
10.1.1. Minden támogatott szervezet részére kötelező biztosíték:
Azonnali beszedési megbízásra felhatalmazó nyilatkozat a támogatott valamennyi bankszámlájára, legalább a program elszámolását követő 3 hónapig tartó időtartamra. Az azonnali beszedési megbízás alkalmazása érdekében a támogatott köteles a számlavezető hitelintézete(i) által visszaigazolt felhatalmazó levele(ket) a támogatási szerződés megkötését megelőzően az OFA számára átadni, és bármelyik bankszámlája megszüntetéséről vagy új bankszámla megnyitásáról az OFA-t 8 napon belül írásban tájékoztatni, és az új bankszámlára vonatkozó, a számlavezető hitelintézet által visszaigazolt felhatalmazó levelet az OFA számára átadni.
10.1.2. Választható biztosítékok (minden támogatott szervezetnek az alább felsoroltakból egyet kötelezően választania kell)
  • jelzálog olyan per-, teher-, és igénymentes ingatlanra, melynek hivatalos értékbecslő által megállapított forgalmi értéke legalább a támogatás összegét eléri, vagy
  • közjegyző előtt tett tartozáselismerő nyilatkozat, vagy
  • bankgarancia, vagy
  • garanciaszervezet által vállalt kezesség, vagy
  • óvadék.
A Támogatott köteles ezen pontban feltüntetett biztosítékok közül legalább egyet felajánlani, oly módon, hogy a választott biztosíték a teljes támogatási összeget fedezze. A támogatottnak ezen biztosítékokat a program végső elszámolásának elfogadásáig kell fenntartani.
 
11. Az elbírálás:
A benyújtott pályázat a beérkezés után regisztrálásra kerül. A regisztrált pályázat ezután formai szűrésen esik át. Ha a Pályázati dokumentáció megfelelően ki van töltve és a pályázati anyaghoz a kötelező mellékleteket a pályázó csatolta, a pályázatot külső szakértő és monitor értékeli. A szakértői értékelések segítségével – a pályázók munkaügyi kapcsolatrendszerének rendezettségét is figyelembe véve - a Kuratórium dönt a támogatások odaítéléséről. A döntés végleges, jogorvoslatnak helye nincs.
11.1. Az elbírálásnál előnyt élvez az a pályázó, aki
  • a projekt megvalósítása során képzett rehabilitációs mentorokat von be a humánszolgáltatások biztosításába;
  • az 10. számú tevékenységet (támogatás nélküli nyílt foglalkoztatás) minél hosszabb ideig és minél több foglalkoztatottra kiterjedően megvalósítja;
  • a vállalt tevékenységek megvalósításába a kötelezően előírtnál nagyobb mértékben saját- vagy más forrást von be.
 
12. A pályázat beadásának rendje:
A pályázatok benyújtási határideje (Postabélyegző dátuma):
2009. február 20.
A pályázatok beadási határidejének későbbi időpontra történő módosítása folyamatban van!
 



Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /var/www/clients/client1/web122/web/templates/consult/tpl.consultBlock.php on line 32
Online tanácsadás

Kérdező: aranyvirag7
Kérdés: Tisztelt Cím ! Egy IX. József Attila lakótelepi társasházban lakom. A nyílászáróim elavultak, szeretném kicseréltetni azokat, de a lakóközösség nem járul hozzá, hogy közösen fogjunk neki. A kérdésem az lenne, hogy egyedül pályázhatok - e nyílászáró cserére .
A Válasz: Itt olvasható


Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /var/www/clients/client1/web122/web/templates/dictionary/tpl.dictionaryBlock.php on line 32
Szakszótár

auditor

személy, akinek megvan a felkészültsége audit végzésére