Mely szavakra a legveszélyesebb keresni az interneten? Hogyan tudjuk elkerülni a veszélyes oldalakat?

cikkek marketing pályázat tanúsítás adatbank kapcsolat Ajánlatkérés
E-mail:
Jelszó:
Kulcsszó:
Hírek, információk, tanácsok Vállalkozásod fejlesztéséhez!
Neve:
Email:

 Az ISO 9001 és a minőségirányítási alapelvek várható változásai

Az új ISO 9001 szabvány várhatóan 2015-ben jelenik meg a következő menetrend szerint:

2013. június: a CD (Committee Draft: bizottsági tervezet) szavazásra bocsátása,
2014. április: a DIS (Draft International Standard: nemzetközi szabvány tervezete) szavazásra bocsátása,
2015. július: az FDIS (Final Draft International Standard: nemzetközi szabvány végső tervezete) szavazásra bocsátása,
2015. szeptember: a nemzetközi szabvány kiadása (ISO 9001:2015).

Előző Vissza a cikkek listájához Következő

Melyek a legveszélyesebb keresőszavak a neten?

2010-09-17
Forrás: Techline.hu


Cikk ajánlása Mondja el véleményét Cikk myomtatása

Hogy pornót keresgetni a neten veszélyes lehet, azt ma már mindenki tudja. Ez persze nem gátolja meg a netezőket abban, hogy buzgón keresgéljenek ilyen tartalmakat. Ráadásul már nem is ezek a legveszélyesebb oldalak.

Könyveket lehetne írni arról, hogy a netes kereséseknek több mint a fele valamilyen formában a felnőtt tartalmakkal kapcsolatos, annak ellenére, hogy a legtöbb ilyen tartalom bizony valóban a malware-ek és egyéb scam-ek melegágya.

Veszélyes keresőszavak

 

Jóval érdekesebb azonban, hogy a trend az idei évben megfordulni látszik: lassan veszélyesebb lesz ingyen zenét vagy filmet keresni a neten, mint pornót. Sőt, a legutóbbi adatok szerint, már az „ingyen” (illetve jelen esetben „free”) keresőszó használata is veszélyes lehet.

A McAfee legutóbbi tanulmánya szerint (PDF) jelentősen megnöveli az esélyét a kártékony találatoknak az, ha valamilyen keresőszó mellé felhasználjuk a „free” kulcsszót is.

Így például, ha csengőhangokat keresünk, és „free ringtones” a keresésünk tárgya, akkor 300%-kal nagyobb esélyünk van arra, hogy bekapunk valamilyen malware-t vagy flash-exploitot, mint ha azt írjuk be, hogy „buy ringtones”. Csupán a „buy” szócska beillesztésével máris kb. 200%-kal kevesebb az esélyünk a kártékony oldalak megtalálására.

A helyzet a zenék és videók témakörében még ijesztőbb: ha ugyanazt az előadót, dalszöveg („lyrics”) tekintetében keressük, máris kártékony oldalak tömkelegét kapjuk találtnak, míg ha a szóban forgó előadó nevét a „bio” (életrajz) kulcsszóval használjuk, a veszély elenyésző.

Szintén veszélyes az „MP3” kulcsszó: a tanulmány szerint ötször nagyobb az esély, hogy vírust kapunk, ha egy zeneszám mellé az „MP3” kitételt is keressük. Ha pedig az „MP3” és a „free” szavakat is használjuk a zeneszám vagy az előadó neve mellett, akkor a legtöbb esetben már az első öt találat között lesz minimum egy kártékony oldal. A tanulmány szerint az elmúlt egy évben 40%-kal nőtt azoknak az oldalaknak a száma, ahonnan MP3 fájlokba ágyazott kártékony szoftvereket tölthetünk le.

A McAfee külön felhívja a figyelmet arra, hogy ezek az oldalak a legtöbb esetben professzionális, megbízhatónak tűnő megjelenéssel/dizájnnal rendelkeznek, hangzatos domain nevek és látványos logók segítségével próbálják elhitetni a felhasználóval, hogy „komoly” oldalról van szó. A komolyság igaz is: nagyon komoly trójai és malware arzenállal várják a gyanútlan látogatókat.

A cég egy érdekes tanáccsal zárja a tanulmányt: szerintük az a legjobb, ha nem használjuk az „ingyenes”  keresőszót: nos, ez kb. olyan, mint úgy elmenni otthonról, hogy egy zebrán sem haladunk át.

Pár dolgot azért tehetünk a védelmünk érdekében: a legfontosabb természetesen az, hogy ne klikkeljünk mindenre, főleg ingyenes dolgokat kínáló bannerekre vagy fórumokban található linkekre, és főleg ne bízzunk meg a rövidített (rejtett) linkekben. Használjunk Siteadvisort vagy egy hasonló szoftvert, ha meg akarunk bizonyosodni róla, hogy a talált link biztonságos. Végül: mindig legyen a gépünkön egy malware/spyware takarító, lehetőleg a vírusirtó mellett.

Küldd el ismerősödnek!

Az Ön neve*
Az Ön email címe*
Ismerőse neve*
Ismerőse email címe*
Ellenőrzés*

Kapcsolódó tartalom a Vállalkozás fejlesztési portálon:


Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /var/www/clients/client1/web122/web/templates/consult/tpl.consultBlock.php on line 32
Online tanácsadás

Kérdező: aranyvirag7
Kérdés: Tisztelt Cím ! Egy IX. József Attila lakótelepi társasházban lakom. A nyílászáróim elavultak, szeretném kicseréltetni azokat, de a lakóközösség nem járul hozzá, hogy közösen fogjunk neki. A kérdésem az lenne, hogy egyedül pályázhatok - e nyílászáró cserére .
A Válasz: Itt olvasható


Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /var/www/clients/client1/web122/web/templates/dictionary/tpl.dictionaryBlock.php on line 32
Szakszótár

hozzárendelhető költség

Az a költség, amelynek felmerülése elkerülhető lehetne, ha a termék, funkció, vagy folyamat nem jönne létre.